Tim Cook, Apple ürünlerine yapay zeka özellikleri ekleneceğini doğruladı

Apple’ın CEO’su Tim Cook, şirketin “bu yılın ilerleyen zamanlarında” üretici yapay zeka özellikleri sunma üzerine aktif çalışmalar yürüttüğünü açıkladı. Cook, bu açıklamayı Apple’ın çeyreklik kazanç toplantısında yaptı. Yapay zeka alanındaki çabalarını vurgulayan Cook, “İleriye baktığımızda, geleceği şekillendirecek bu ve diğer teknolojilere yatırım yapmaya devam edeceğiz. Bu, yapay zeka alanında da geçerli, burada çok fazla zaman ve çaba harcıyoruz ve bu yılın ilerleyen zamanlarında devam eden çalışmalarımızın detaylarını paylaşmaktan heyecan duyuyoruz.” dedi.

Şirketin üretici yapay zeka üzerine odaklanması, Bloomberg’den Mark Gurman’ın yaklaşmakta olan iOS 18 güncellemesinin işletim sisteminin tarihindeki “en büyük” güncelleme olabileceğini söylediği son raporlarla uyumlu.

Tim Cook, Apple ürünlerine yapay zeka özellikleri ekleneceğini doğruladı

Google ve Samsung gibi büyük oyuncular zaten kullanıcılara yenilikçi özellikler sunmak için yapay zekayı kullanıyor. Bu nedenle Apple’ın yapay zeka bandwagonuna katılması meselesi sadece zaman meselesi. CEO’nun kendisi de yapay zekanın Apple ürünlerine doğru yolda olduğunu doğruladı.

Söylentilere göre Apple, “Siri 2.0” olarak adlandırılması muhtemel, üretici yapay zeka yeteneklerine sahip daha akıllı bir Siri sürümünü tanıtabilir.

Ayrıca, Apple Music’te daha iyi çalma listesi önerileri ve Mesajlar’da daha akıllı yanıtlar için yapay zeka entegrasyonu hakkında spekülasyonlar var. Dahası, Apple’ın iOS, iPadOS ve macOS dahil olmak üzere yazılım platformlarında yapay zekayı sorunsuz bir şekilde entegre etmesi bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x