Pixel telefonlar yeni nesil çağrı taramasına kavuştu

Dokunduğunuzda sistem sizin adınıza konuşmak için Google Asistan’ı devreye sokacak.

Dijital asistan, arayan kişiye neden size ulaşmaya çalıştığını soracak ve siz de yanıtı gerçek zamanlı olarak duyabileceksiniz. Önemli görünüyorsa Asistan’ı kapatıp konuşmayı başlatabilirsiniz. Değilse, aramayı sonlandırıp TV izlemeye geri dönebilirsiniz.

Google Asistan, aramaları benzer şekilde filtrelemek için zaten çalışıyordu ancak Merhaba düğmesi, kullanıcıya tarama sürecine ne zaman başlayacağı konusunda nihai kontrol sağlıyor. Arama gelirken telefona ulaşamayacak mesafedeyseniz, arayana biraz beklemesini söyleme seçeneği bile var. Gerçek zamanlı öğeye ek olarak araç, boş zamanlarınızda incelemek üzere bu aramaların transkriptlerini de kaydediyor. Yeni Arama Filtreleme güncellemesi yalnızca Pixel Fold, Pixel 6 ve daha yeni telefonlar için kullanılabilir olacak.

Pixel telefonlar yeni nesil çağrı taramasına kavuştu

Bu, Pixel telefonlar için mart ayındaki daha büyük özellik güncellemelerinin bir parçası. Google’ın akıllı telefonları artık 10 bit HDR videoları hiçbir işleme gerek kalmadan doğrudan Instagram’da paylaşabilecek. Bu, Samsung’un yakın zamanda Galaxy S24 yerel kamera güncellemesiyle benimsediği yaklaşıma benzer.

Güncellemeler aynı zamanda şirketin yakın zamanda başlattığı Circle to Search aracını Pixel 7 akıllı telefonlara da gelecek. Bu özellik adından da anlaşılacağı gibi, insanların yalnızca nesnenin etrafına bir daire çizerek arama yapmasına olanak tanıyor. Araç daha önce yalnızca Pixel 8 ve Galaxy S24 kullanıcıları için mevcuttu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x