Kar yağmayan Uludağ’da yılbaşı hazırlığı: Gecelik konaklama 14 bin TL

DHA

Türkiye’nin ilk ve en büyük kış/doğa sporları merkezi olan, 17 otel, tesis ve 5 bin yatak kapasitesine sahip Uludağ’da, hava sıcaklığı mevsim normallerinin üzerinde seyredince beklenen kar yağışı olmadı.

Kar kalınlığının 5 santimetre olduğu Uludağ’da, hava sıcaklığı en yüksek 9, en düşük 2 derece olarak ölçüldü.

Doluluk yüzde 50’de kaldı

Kayakseverlere ve snowboard tutkunlarına ev sahipliği yapan kayak pisti, boş kaldı. verilerine göre, yılbaşında kar yağışının beklenmediği Uludağ, Arap ve Uzak Doğu ülkelerinden gelen turistler ile günübirlik tatilcileri ağırlarken, sezonu 15 Aralık’ta açan otellerde, yılbaşı öncesi doluluk oranı yüzde 50 seviyesinde kaldı.

Yılbaşında gecelik konaklama ücreti ise kişi başı 8 ile 14 bin arasında değişiyor.

Yılbaşı eğlencesi için hazırlık

Otel müdürü Murat Pınar, yeni yıla saatler kala rezervasyonların hala devam ettiğini belirterek, “15 Aralık itibarıyla hizmete girdik, rezervasyonlarımız devam ediyor. Bu sene kar yağmamasından dolayı doluluk oranları sıkıntılı. Şu anda doluluk oranları yüzde 50-60 oranlarında seyrediyor. genelinde bu seviyelerde devam ediyor.

Gecelik maliyet 14 bin TL

Uludağ’a geçen sene de kar yağmadı. Uludağ’da sadece kayak değil; eğlence de var. İnsanlar, buraya eğlenceye de geliyor. Dolayısıyla yılbaşını Uludağ’da geçirmek isteyen misafirlerimiz oluyor. Uludağ’da yılbaşında 1 kişinin günlük maliyeti yaklaşık 8-14 bin lira.” diye konuştu.

Haber Kaynağı: Demirören Haber Ajansı (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x