Demre’ye 605 milyon liralık yatırım

 

Demre’ye 605 milyon liralık yatırım

 

Başkan Böcek, “Hepinizle gurur duyuyorum”

 

Demre Hali yeni sezon açılışına katılan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Demre’ye dönemi içinde 605 milyon TL üzerinde yatırım yaptıklarını söyledi. Başkan Böcek, enerjiye, gübreye, ilaca, mazota gelen yüksek zamlara ve ekonomik krize rağmen üretim yapan çiftçilere teşekkür ederek, “Hepinizle gurur duyuyorum” dedi.

 

Demre Toptancı Hali 2023-2024 sezonu törenle açıldı. Sezon açılışı için düzenlenen törene, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Demre Kaymakamı Onur Şatıroğlu, CHP İl Başkanı Nail Kamacı, Eski Bakan Ertuğrul Günay, Demre, Kumluca ve Elmalı Belediye Başkanları, hal başkanları, muhtarlar, üreticiler, çiftçiler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, açılışta yaptığı konuşmada, Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne ait 21 hal bulunduğunu belirterek, “1006 komisyoncumuz ve 921 tüccarımızla toplam 1927 işyeri ile işlem hacmi olarak Türkiye’de 1. sıraya yükseldik. Bu başarı hepimizindir” dedi. 

HEPİNİZLE GURUR DUYUYORUM

Çiftçilerle her zaman gurur duyduğunu belirten Başkan Böcek, “Sizlerin çektiği sıkıntıları çok iyi bilen bir çiftçi çocuğu olarak; enerjiye, gübreye, ilaca, mazota gelen yüksek orandaki zamlara ve ekonomik krize rağmen, üretim için yaptığınız fedakârlıklardan dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Hepinizle gurur duyuyorum” diye konuştu. 

DEMRE’YE 605 MİLYON TL ÜZERİNDE YATIRIM

Demre’ye dönemi içinde 605 milyon TL üzerinde yatırım yaptıklarını da açıklayan Başkan Böcek, “Demre’de 44 km içme suyu, 17 km kanalizasyon ve yağmur suyu hattı, 13 km sıcak asfalt yol yapımı gerçekleştirdik. 35 km kapalı devre sulama tesisi yaptık. Sulama Birliğine de 8.5 milyon lira enerji desteği sağlıyoruz” dedi. 

BEN SÖZÜMÜ ANTALYA’MA VERDİM 

“Yerelden kalkınma hedefimizle dün olduğu gibi bugün de yarın da sizlere hizmet etmek boynumun borcudur” diyen Başkan Böcek, “Hollanda yüz ölçümü Konya’da küçüktür ancak, tarım politikalarıyla dünyaya meydan okur. Biz de belediye olarak bunu yapmak istiyoruz. Umarım bu konuda da iktidar gereğini yapar. Çünkü ben sözümü Antalya’ma verdim. Bereketli ve bol kazançlı bir sezon diliyorum” ifadelerini kullandı. 

GÜLSÜM CENGİZ İYİ BİR SEZON DİLEDİ

Demre’nin Antalya ve ülke tarımındaki yerini anlatan Demre Belediye Başkanı Gülsüm Cengiz de üreticilerin, komisyoncuların ve ihracatçıların üretimin ve alın terinin karşılığını alacakları iyi bir sezon geçirmeleri temennisinde bulundu. 

YÜKSEL TAVŞAN’DAN BAŞKAN BÖCEK’E TEŞEKKÜR

Türkiye Halciler Federasyonu Başkanı Yüksel Tavşan da Başkan Muhittin Böcek’i halcilerle beraber görmekten mutlu olduğunu ifade ederek, “Ne şartlarda hizmet verdiğinizi ve halci arkadaşların dertlerinizi dinlediğinizi biliyoruz. Sizin de üretici kökenli olmanız ve bu işi bilmeniz bizim için de ayrıca önemli. Teşekkür ediyoruz” dedi. 

FATİH TURAL BAŞKANIMIZA GÜVENİYORUZ

Demre Toptancı Hali Yaş Sebze ve Meyve Komisyoncuları Derneği Fatih Tural 16 bin 600 dekar sera alanında özellikle biber, domates üretimi ile dikkat çeken Demre’nin ülke ekonomisine önemli katkılar sunduğunu anlattı. Tural, “Bugüne kadar hiçbir isteğimizi geri çevirmeyen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanımızdan daha güvenli ve konforlu bir hal kompleksi için destek istiyoruz. Muhittin Böcek Başkanımıza güveniyoruz” diye konuştu. 

BAŞKAN BÖCEK’E PLAKET

 

Türkiye Halciler Federasyonu Başkanı Yüksel Tavşan çiftçiye ve komisyoncuya verdiği desteklerden dolayı Başkan Muhittin Böcek’e plaket takdim etti. Daha sonra tüm protokol üyeleri dualarla 2023-2024 Demre Hal sezon açılışını gerçekleştirdi. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir